رفتن به محتوا رفتن به پابرگ

سیستم جامع انبارها

اشخاص حقیقی و حقوقی که از انبار ها در سراسر کشور برای ذخیره و نگهداری کالا استفاده می نمایند می بایست اطلاعات هویتی واحد خود را در سامانه جامع انبار ها nwms.ir به ثبت رسانند. کافی است برای ثبت نام در این سامانه شرایط هنگام ثبت نام را رعایت نمایند که اطلاعات آنان از سوی وزارت مربوطه تایید گردد.

جهت جلوگیری قاچاقچیان و افرادی که در کشور اقدام به احتکار کالا می کنند دولت جهت ارائه راهکار برای جلگیری از این موارد سامانه جامع انبار ها nwms.ir تهیه نموده است. این سامانه برای ساماندهی به انبارهای کالا های مختلف در کشور ارائه شده است. با دسترسی به این سامانه به راحتی می توان دسترسی به اطلاعات کالا ها در انبار ها در سراسر کشور داشت.

اطلاعات ثبت شده انبار ها در سامانه جامع انبار ها به صورت اینترنتی ثبت می گردد و دولت با دسترسی که به این فضا دارد می تواند بررسی های لازم را از انبار های کشور داشته باشد. برای جلوگیری از ورود غیر قانونی کالا ها و پخش در سراسر کشور انبار دار ها می بایست تمامی کالاهای دریافتی و خروجی انبار خود را در این سامانه ثبت نمایند. در ادامه این مطلب جهت سهولت کاربران برای ورود به سامانه جامع انبار ها nwms.ir و ثبت نام در این سامانه مطالبی ارائه گردیده است.

ورود به سامانه جامع انبار ها

تمامی فعالان حقیقی که به دنبال انبار و یا محل نگهداری کالاها در کشور می باشند، می بایست اطلاعات خودشان را در سامانه جامع انبارها nwms.ir ثبت نمایند. به همین منظور، آنان می بایست به سایت جامع انبارها به نشانی nwms.ir مراجعه و سپس نسبت به ثبت نام اولیه در این سایت اقدام نمایند. در ادامه مطلب نحوه ورود به سامانه جامع انبار ها آورده شده است.

افراد برای ورود به سامانه جامع انبار ها می بایست ابتدا آدرس nwms.ir در مروگر اینترنتی خود جستجو نمایند. 

سپس در صفحه اصلی این سامانه برای ورود می بایست بر روی گزینه ورود به سامانه کلیک کنند. 

در مرحله بعدی کافی است در کادر اول کد ملی خود و در کادر دوم رمز عبوری که در هنگام ثبت نام تعیین کرده اند را وارد نموده و در نهایت بر روی گزینه ورود به سامانه کلیک نمایند.

کاربران بدین صورت پس از ثبت نام می توانند برای آغاز فعالیت خود در این سامانه با اطلاعات کاربری خود وارد سامانه جامع انبار ها nwms.ir شوند.

 معرفی سامانه جامع انبارها

سامانه جامع انبار ها nwms.ir به منظور کاهش قاچاق و احتکار کالا در کشور پیاده سازی شده است. انبار دار ها در سراسر کشور می بایست برای ثبت نام در سامانه جامع انبارها اقدام کنند تا بتوانند اطلاعات مربوط به کالاهای دریافت شده توسط انبار و یا کالاهای خارج شده از انبار خودشان را در این سامانه به ثبت برسانند.

کاربران می بایست توجه داشته باشند جهت ثبت اطلاعات انبار خود دقت کافی را داشته باشند زیرا پس از انجام مراحل ثبت نام در سامانه جامع انبار ها می بایست اطلاعاتشان از سوی این سامانه تایید گردد تا بتوانند در این سامانه فعالیت نمایند.

این سامانه تمامی اطلاعاتی که هر کاربر در آن درج می کند را در اختیار سازمان های مربوطه قرار خواهد داد که بررسی های لازم جهت فعالیت صحیح هر یک از انبار های ثبت شده در این سامانه صورت گیرد.

نحوه ثبت نام سامانه جامع انبارها

کاربران به راحتی می توانند به صورت غیر حضوری برای ثبت نام در سامانه جامع انبار ها اقدام نمایند. کافی است مراحل ثبت نمام در این سامانه را طی نمایند و پس از تایید اطلاعات واحد خود شروع به فعالیت در این سامانه کنند که جهت راهنمایی افراد برای ثبت نام در سامانه جامع انبار ها آنان می توانند از طریق مراحل زیر اقدام کنند.

افراد می بایست برای ثبت نام در سامانه جامع انبارها نشانی اینترنتی nwms.ir را درمرورگر اینترنتی خود جستجو نموده و بر روی گزینه ثبت واحد کلیک نمایند.

در این صفحه می بایست شماره ملی خود شخص و شماره تلفن همراه را وارد نموده و پس از وارد نمودن کد امنیتی بر روی گزینه تایید و مرحله بعد کلیک نمایند.

افراد می بایست در این مرحله یک کد ۶ رقمی به شماره تلفن همراه شخص، ارسال خواهد می گردد. کد پیامک شده را در قسمت مربوطه وارد و بر روی گزینه تایید کد و مرحله بعد کلیک نمایند.

در این قسمت افراد بایستی نوع شخصیت حقوقی و یا حقیقی خود را مشخص کنند و سپس اطلاعات هویتی خودشان را وارد نمایند.

 سپس با وارد نمودن شماره شناسنامه، جنسیت و تاریخ تولد مراحل ثبت اطلاعات هویتی خود را تکمیل نمایند. افراد توجه داشته باشند که پس از وارد کردن این اطلاعات، مشخصات هویتی شما نمایش داده خواهد شد که می بایست نسبت به تایید آن اقدام کنند و در نهایت باید بر روی گزینه تایید و مرحله بعد کلیک نمایند.

در مرحله آخر هر کاربر می بایست اطلاعات واحد انبار خود را وارد نماید.

اطلاعاتی که می بایست ثبت گردد شامل نام واحد، کد پستی واحد، استان و … می باشد که باید با دقت و بطور صحیح وارد شود و پس از تکمیل تمامی اطلاعات بر روی گزینه ثبت نام کلیک نمایند.

شرایط ثبت نام در سامانه جامع انبارها

هر یک از اشخاص حقیقی و حقوقی که برای درج اطلاعات  انبار ها و یا همان محل های ذخیره و نگهداری کالا خود در سامانه جامع انبار ها nwms.ir همانند دیگر سامانه های دولتی می بایست شرایطی را برای ثبت نام رعایت کنند زیرا اطلاعاتی که در این سامانه هنگام ثبت نام وارد می کنند توسط سازمان مربوطه بررسی و می بایست مورد تایید قرار گیرد تا بتوانند در این سامانه فعالیت خود را آغاز نمایند.

تکمیل تمامی اطلاعات در خواستی در سامانه جامع انبار ها nwms.ir هنگام ثبت نام در این سامانه الزامی می باشد. بنابراین افراد می بایست، تمامی اطلاعات را بطور صحیح و با دقت کافی وارد نمایند.

افرادی که از پیش در سامانه جامع انبارها ثبت نام کرده اند اما هنوز ثبت نام آن ها و واحد ثبت شده آن ها از سوی سامانه جامع انبار ها تایید نشده است، می بایست با در دست داشتن اسناد خود به اداره صنعت، معدن و تجارت استان محل سکونت خود مراجعه کنند. در صورت مراجعه افراد حقیقی یا حقوقی به اداره صنعت، معدن و تجارت استان محل سکونت، واحد ثبت شده تایید خواهد شد.

کاربران حقیقی یا حقوقی که نسبت به نگهداری کالاهای مختلف می کنند می بایست اطلاعات کالای خود را نیز در سامانه جامع انبارها ثبت نمایند که به این کالاها، کالاهای مشمول گفته می شود که لیست دقیق این کالاها از طریق کلیک کردن بر روی گزینه لیست کالاهای مشمول در سامانه جامع انبار ها قابل دریافت و مشاهده می باشد.

تمامی اشخاصی که قصد نگهداری کالاهای مشمول را دارند، می بایست توجه داشته باشند که علاوه بر تایید واحد خود در سامانه جامع انبارها، می بایست اطلاعات مربوط به ورود و خروج این کالاها را از انبار و یا محل نگهداری خود را نیز به صورت روزانه در سامانه جامع انبارها ثبت کنند.

ثبت کدپستی در سامانه جامع انبارها

بسیاری از اشخاص پس از ثبت نام در سامانه جامع انبار ها، از ورود کالا های قاچاق به کشور، جلو گیری می کنند. این افراد، با ثبت کد پستی در سامانه جامع انبار ها، توانسته اند تمامی مواردی که در ادمه، ذکر خواهد شد را بطور همزمان ساماندهی کنند.
با ثبت کد پستی در سامانه جامع انبار ها، عملیات های اصلاحی و ابطال، تفکیک تمامی کالا ها، امکان تشخیص ضایعات، مرجوعی ها و همچنین، کنترل موجودی انبار ها، مشخص خواهد شد. 
افرادی که موظف به ثبت نام در سامانه جامع انبار ها می باشند با ثبت کد پستی خود در این سامانه، می توانند به راحتی از تمامی امکاناتی که در این سایت، برای واحد های مختلف ارائه گردیده است، بهره مند شوند.

برای دریافت اطلاعات بیشتر در مورد سامانه جامع انبار ها کارشناسان حساب اندیش آذرخش آماده اند تا با ارائه خدمات مشاوره تلفنی به سوالات شما عزیزان پیرامون سامانه جامع انبارها nwms.ir پاسخ دهند.

 

دیدگاه‌ خود را بنویسید

 تمامی حقوق  این سایت به نام حساب اندیش آذرخش محفوظ است.